כיצד מאתרים חברה?

אל תתפשרו על מקצועיות, תנו למומחים שלנו לטפל בכם!

איתור חברהכיום בעידן האינטרנט, ישנן מגוון דרכים לאתר חברה ואת בעליה. עסקים ואתרים שונים מציעים את שירותם בהתחקות אחר חברות והשגת פרטיהם השונים בהתאם לבקשת המבקש.

עם זאת, הדרך המרכזית לאיתור החברה הינה באמצעות רשם החברות. אחד מן התפקידים המרכזיים של רשם החברות הינו לרשום ולאתר חברה. רשם החברות רושם את החברות שהתאגדו בצורה חוקית ונותן להם ח.פ המזהה אותם לשם איתור עתידי.

חשוב לציין כי באמצעות רישומי רשם החברות ניתן לעקוב רק אחרי חברות שנרשמו כחוק, עסקים מורשים לא נכללים תחת רשם החברות וניתן לאתר אותם באמצעות משרדי מע"מ. כמו כן לעסקים מורשים אלו יש מספר זיהוי שונה ע.מ.

 איתור פרטי חברה – רשם החברות

פעילות אגף רשם החברות מבוססת על חוק החברות ועל פקודת השותפויות. כמו כן מבסיס חוקים אלה ומתקנות נוספות, מוגדרות סמכויותיו של רשם החברות המטילות עליו תפקידים וחובות.

בענייננו אחד מתפקידה המרכזיים ניתן לקבל מידע רב ללא תשלום בנוגע לחברות שונות המקיימות את פעילותן העסקית בישראל.

באמצעות רשם החברות הפועל תחת רשות התאגידים במשרד המשפטים, ניתן לקבל את פרטי החברה או השותפות על פי זיהוי של שם החברה או מספרה כפי שציינו קודם.

לאחר מכן ניתן לקבל פרטים שונים למשל מספר התאגיד, סוג התאגיד, מהו סטטוס הפעילות שלו, וכן פרטים ככתובת החברה ומטרתה, תיאורה וסטטוס הפניות שלה לרשם החברות בבקשות שונות.

השירות ניתן ללא תשלום ויכול להתבצע דרך האינטרנט. יש לציין כי ניתן גם לקבל פרטים על החברה כגון האם קיימת התראה על הכרזתה של החברה כחברה מפרת חוק וכן האם החברה מפרת חוק. חשוב לציין כי לשם איתור חברות בפירוק או בהליכים של פשיטת רגל אפשר לפנות לאפוטרופוס הכללי בקבצים המפורסמים מעת לעת.

הזמנת תיק לעיון מרשם החברות

ניתן לעיין בתיק החברה או השותפות באמצעות רשם התאגידים. בתיק החברה אפשר לראות את כל המסמכים שהוגשו על ידי החברה מיום שהוקמה ורישומה במרשמי רשם החברות והשותפויות עד לאותו יום.

כל אדם זכאי לעיין בתיקים בכפוף לתשלומי אגרה לקבלת התיק. ניתן לעיין בתיק באמצעות הזמנת התיק סרוק לדיסק וקבלה בדואר על ידי מילוי טופס בקשה ושליחה לרשות התאגידים. כמו כן ניתן לעיין בתיק הסרוק או לקבל דיסק שהוזמן מראש במשרדים הראשיים של רשם החברות.

איתור חברה זרה

כיום ישנם ברחבי האינטרנט, מאגרי מידע שמכסים את החברות הציבוריות הרשומות למשל בבורסה של מדינות זרות. כך למשל ישנם אתרים המציעים באופן ממוקד נתונים פיננסיים על חברות ציבוריות שניתן לאתר באמצעות שם החברה או הסמל של המניה שלה.

כמו כן ישנו מאגר אמריקאי של בעלי מקצוע חופשי מכל הסוגים. אתר "גרייטאינפו" הינו אתר מומלץ לאיתור חברות ועסקים שונים בארצות הברית. ניתן לחפש על פי מדינה ועיר ולקבל רשימה של תוצאות הכוללות כתובת מספרי טלפון וקישורים באמצעות הרשת.

כמו כן דרך קבוצת דן אנד בריסטרדט ניתן לגשת למאגר מידע המכיל אינפורמציה רבה על מדינות שונות והעסקים הקיימים בכל אזור. כלי זה הינו שימושי בפני גורמים המחפשים איתור לקוחות או תמיכה במפיצים, חיפוש ספקים ואף זיהוי מנהלים  מובילים. ניתן לחפש באמצעות תחומי פעילות או מחזור הכנסות וכן על בסיס פרמטרים ייעודיים נוספים.

כיום ישנם דרכים רבות לאיתור חברה ופרטים שונים עליה, הניתנים לבירור באמצעות גורמים שונים ועסקים ייחודים לנושא זה. עם זאת המוקד המרכזי לקבלת אינפורמציה בסיסית על החברה הינו רשם החברות אשר מאפשר נתינת פרטים בסיסיים על החברה המבוקשת.

איתור חברה
תוכן עניינים
אודותינו

החברה המובילה בארץ לייעוץ, ליווי ומידע בכל התחומים הקשורים לפירוק חברות!

מעל ל10 שנות ניסיון בתחום ומאות לקוחות מרוצים, השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

חייג עכשיו!