כך תמצאו עסקים למכירה המתאימים לכם

אל תתפשרו על מקצועיות, תנו למומחים שלנו לטפל בכם!

אם אתם מעוניינים להיות בעלי עסק, אתם לא בהכרח צריכים להקים אותו מאפס. יש הרבה עסקים קיימים למכירה, וכדאי לבחון את האפשרות הזו אם ברצונכם לדלג על השלבים המוקדמים של השקת עסק חדש. אבל איפה אפשר למצוא עסקים למכירה? מיד תגלו.

איפה מוצאים עסקים למכירה שיכולים להתאים לכם?

לא אחת אנחנו מתלבטים בשאלה איפה כדאי להשקיע כסף ואז התשובה היא למעשה השקעה בנכסים. נכסים יכול להיות נדל"ן, ונכסים יכולים להיות גם עסקים.

המחשבה להיות בעלי עסק קורצת לרבים מאתנו ולא בכדי, מדובר בסיטואציה מאד טובה שיכולה להוציא אותנו לעצמאות כלכלית ענפה, ולצמיחה אישית גבוהה. ישנם מספר מקומות בהם תוכלו למצוא עסקים למכירה שיכולים להתאים לכם:

  • שווקים מקוונים

אחד המקומות הפופולריים ביותר למציאת עסקים למכירה הוא שווקים מקוונים. אתרים אלו מאפשרים לבעלי עסקים לרשום את העסקים שלהם למכירה ולקונים פוטנציאליים לעיין ברשימות.

באתרים אלו תוכלו לחפש עסקים לפי מיקום, ענף, טווח מחירים וקריטריונים נוספים. תמצאו שילוב של עסקים קטנים וגדולים, זכיינות ועסקים עצמאיים. חלק מהאתרים עשויים לדרוש מכם ליצור חשבון כדי לגשת לכל הרישומים או ליצור קשר ישירות עם המוכרים.

  • ברוקרים עסקיים

על פי חברת ברוקרלי השקעות המובילה בתחומה בתיווך עסקים אפשרות נוספת למציאת עסקים למכירה היא עבודה עם מתווך עסקי. אנשי מקצוע אלו מתמחים בסיוע לקונים למצוא עסקים העומדים בקריטריונים שלהם.

ייתכן שיש להם גישה לרישומים שאינם מפורסמים בפומבי והם יכולים לספק הנחיות לאורך תהליך הקנייה. חלק מהברוקרים עובדים אך ורק עם קונים, בעוד שאחרים מייצגים קונים ומוכרים כאחד.

אם אתם בוחרים לעבוד עם מתווך עסקי, חשוב לעשות את המחקר הנכון ולמצוא מתווך עם מוניטין טוב. חפשו מתווכים בעלי רישיון וניסיון בעבודה עם קונים בענף או במיקום שלכם. אתם יכולים גם לבקש הפניות מבעלי עסקים אחרים או מאנשי מקצוע בתחום שלכם.

  • איגודי התעשייה

אם אתם מחפשים עסק בענף ספציפי, זה יכול להיות מועיל לבדוק עם איגודי תעשייה. לארגונים אלה עשויים להיות משאבים למציאת עסקים למכירה כגון מודעות מסווגות. או ספריות של עסקים.

הם עשויים גם להציע הזדמנויות שיכולות לעזור לכם להתחבר לבעלי עסקים שמחפשים למכור. כדי למצוא איגודי תעשייה, חפשו את הענף והמיקום שלכם.

לדוגמה, אם אתם מעוניינים לקנות מסעדה בניו יורק, תוכלו לחפש "איגוד מסעדות ניו יורק". אתם יכולים גם לבדוק עם איגודים לאומיים או אזוריים המייצגים את התעשייה שלכם.

  • נטוורקינג

נטוורקינג יכולה להיות דרך חשובה למצוא עסקים למכירה, במיוחד אם אתם מחפשים עסק קטן או עצמאי. דברו עם בעלי עסקים אחרים בקהילה שלך, השתתפו באירועים עסקיים מקומיים והצטרפו לקבוצות מקצועיות או עמותות.

פרסמו לאנשים שאתם מחפשים לקנות עסק, ושאלו אם הם מכירים הזדמנויות כלשהן. תמיד אפשר גם להשתמש במדיה חברתית כדי להרחיב את החשיפה. הצטרפו לקבוצות או פורומים הקשורים לתעשייה או למיקום שלכם, והשתתפו בדיונים.

האם יש חסרונות לשימוש מקוון כדי למצוא עסקים למכירה?

חיסרון פוטנציאלי אחד הוא שרישומים מסוימים עשויים להיות מיושנים או לא מדויקים. חשוב לעשות מחקר משלכם ולאמת מידע לפני מתן הצעה.

בנוסף, חלק מהמוכרים עשויים להסס לרשום את העסקים שלהם בפומבי, כך שאתם עלולים לפספס הזדמנויות מסוימות. מומלץ כן להיות מלווים גם בדרך זו באנשי מקצוע העוסקים בתיווך עסקים על מנת שיגשרו ביניכם, ויבצעו משא ומתן מקצועי.

כמה עולה בדרך כלל לעבוד עם מתווך עסקי?

מתווכים עסקיים עשויים לגבות עמלה המבוססת על מחיר המכירה של העסק, בדרך כלל בסביבות 5-10%. ברוקרים מסוימים עשויים גם לגבות עמלת שימור או לדרוש פיקדון מראש.

האם איגודי תעשייה יכולים לעזור במימון או בהיבטים אחרים של רכישת עסק?

עמותות מסוימות עשויות להציע משאבים או הפניות לשירותי מימון, משפטיים או פיננסיים. עם זאת, חשוב לעשות מחקר משלכם ולוודא שאתם מקבלים את העסקה והעצות הטובות ביותר עבורכם, ובהתאמה אישית.

יש לכם על מי לסמוך

אם אתם מעוניינים לרכוש עסק, ישנן מספר אפשרויות למציאת עסקים למכירה. שווקים מקוונים, ברוקרים עסקיים, איגודי תעשייה ורשתות יכולים להיות כל הדרכים היעילות להתחבר לבעלי עסקים שמחפשים למכור.

בעת הערכת עסק למכירה, חשוב לקחת בחשבון גורמים כגון ביצועים פיננסיים, מגמות בתעשייה, מוניטין, נכסים פיזיים ופוטנציאל צמיחה. כמו כן, חשוב לבצע בדיקת נאותות ולהיות סבלניים לאורך כל תהליך הקנייה.

עם הגישה וההכוונה הנכונים, רכישת עסק יכולה להיות מיזם מתגמל ורווחי. וכאשר אתם מלווים במתווך עסקי מקצועי וברמה גבוהה, ללא ספק תמצאו את העסק המתאים לכם, ולהשקעה הכלכלית שלכם.

תוכן עניינים
אודותינו

החברה המובילה בארץ לייעוץ, ליווי ומידע בכל התחומים הקשורים לפירוק חברות!

מעל ל10 שנות ניסיון בתחום ומאות לקוחות מרוצים, השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

053-3543773