רגע לפני חדלות פירעון – האם הלוואה תוכל לעזור?

אל תתפשרו על מקצועיות, תנו למומחים שלנו לטפל בכם!

כשהעסק נקלע לחובות לעיתים אין מנוס מהליך חדלות פירעון שיכול לסייע לצאת לדרך כלכלית חדשה אך בו בעת יש לו השלכות קשות ביותר על בעלי העסק ולשנים רבות קדימה. רגע לפני שנכנסים להליך, האם מוצו כל הפתרונות כדי לנסות ולצאת מהמצב אליו העסק הגיע? האם קיימים פתרונות נוספים בהם נוכל לעשות שימוש כדי להציל את העסק? בכתבה זו נדבר על הלוואות לעסקים ועל פתרונות שונים שיכולים לסייע לעסקים להתמודד עם המצב הלא פשוט.

 

העסק במסלול הישיר לחדלות פירעון?

פעם קראו לזה פשיטת רגל, היום קוראים להליך חדלות פירעון, אבל לא רק השם השתנה אלא המהות. היום יש תמריצים רבים לסייע לאנשים שהגיעו להליך חדלות פירעון לפתוח דף כלכלי חדש בחייהם, תוך ניסיון להחזיר כמה שיותר חובות בהסדר נוח לנושים.

חדלות פירעון היא מצב בו העסק ובעליו לא מצליחים יותר להחזיר את החובות שלהם לנושים. בדרך כלל סכום החובות של החייב יהיה גבוה יותר משווי הנכסים שלו ובמצב כזה הוא יכול להגיש בקשה לצו חדלות פירעון וגם הנושים שלו יכולים לעשות זאת.

 

אילו פתרונות יכולים לעמוד לרשות עסקים שעומדים בפני חדלות פירעון?

אף בעל עסק לא פותח את עסק חלומותיו במחשבה שיום אחד הוא ייסגר כשהוא נשאר ללא כספים ואף עם חובות, אך במציאות זה קורה לרבים. העסק, במידה והוא מתפקד, יכול להמשיך ולהניב רווחים, ויכולים להיות פתרונות שונים בהם ניתן לעשות שימוש כמו הכנסת שותף נוסף, מכירת העסק או לקיחת הלוואות לעסקים שיוכלו לסייע להיחלץ מהבור הכלכלי ולשלם את החובות.

הכנסת שותף מחייבת שתסתדרו אתו, לפחות ברמה האישית שכן כעת יהיה אדם נוסף שתהיה לו מילה בעסק. רצוי שזה יהיה מכר טוב, בן משפחה או אפילו חבר, כאשר מומלץ לשים את כל הקלפים של מצב העסק על השולחן ממש בהתחלה, עוד בטרם הצירוף כשותף. מכירת העסק כשהוא בחובות יכולה להיות מורכבת אך בהחלט אפשרית. יש שישמחו לקבל לידיהם עסק פעיל ומתפקד שמכניס רווחים ועם כסף המכירה ניתן לפדות את החובות ולהתחיל דף חדש.

 

לקיחת הלוואה כפתרון

מי שלא מעוניין לקחת שותף או למכור את העסק ישמח לגלות שישנם לא מעט מקרים בהם הלוואות לעסקים היוו את הפתרון לפני הליך חדלות פירעון. את ההלוואה ניתן לקחת מהבנק ובמידה והוא לא מאשר זאת ניתן לקחת אותה מגורמי מימון פרטיים, לדוגמה מאחת מחברות המימון והאשראי.

חברות אלה יבדקו את אפשרות ההחזר הכספי של העסק – האם הדוחות שלו מוכיחים יציבות כלכלית והכנסת כספים באופן יציב, האם אין החזרים מחשבון העסק והאם קיימים עיקולים או הליכים משפטיים כנגד העסק שיכולים להפריע לקבלת ההלוואה. פעמים רבות ניתן לראות כיצד דווקא הבנקים מסרבים לספק הלוואות במקרים כאלו, אך דווקא החברות הפרטיות עושות את המאמץ לבחון את העסק מבחינה כלכלית כדי לאפשר את ההלוואה. מומלץ מאוד להיות מלווים על ידי אנשי מקצוע מהתחום שיסייעו למקסם את האפשרויות כדי להבטיח שנעשה מקסימום המאמץ לקבל את ההלוואה. היתרון הגדול בלקיחת ההלוואה הוא שהעסק נשאר בידי בעליו באופן בלעדי.

תוכן עניינים
אודותינו

החברה המובילה בארץ לייעוץ, ליווי ומידע בכל התחומים הקשורים לפירוק חברות!

מעל ל10 שנות ניסיון בתחום ומאות לקוחות מרוצים, השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

053-3543773