אל תתפשרו על מקצועיות, תנו למומחים שלנו לטפל בכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כמה עולה לפרק חברה?

כמה עולה לפרק חברה?במקרים בהם הוחלט על פירוק החברה, הן מצד הנושים, והן מצד בעלי המניות או כל גורם אחר, יש לפעול על פי הליכי פירוק החברה באופן מפורט בליווי ייעוץ משפטי שוטף.

פירוק חברה הינו הליך מורכב הדורש מומחיות רבה לאורך זמן, ועל כן יש להיעזר בשירותיו של עו"ד מקצועי אשר עוסק בתחום הפירוק אשר יוכל לנווט בין האינטרסים השונים המתגלעים בין הנושים, מבקשי התביעות הכספיות, וכמובן מול בית המשפט וכונס הנכסים הרשמי.

הליך הפירוק, בין בהליך כפייה ובין בהליך של פירוק מרצון, טומן בחובו עלויות שונות אשר יש לקחת בחשבון בעת הפעלת שיקול הדעת בנוגע לסוגיה של האם לפרק את החברה.

בדרך כלל יש לציין כי פירוק החברה המתבצע על ידי החברה המוסמכת או על ידי עורך הדין ברוב המקרים, כוללת בתוכה גם את העלויות הנלוות להליך הפירוק. כך שלמעשה בבקשת שכר הטרחה לעורך הדין מגולם רוב רובה של התשלומים הנלווים ובתוכם: אגרות דואר, תשלומים עבור הפרסומים בעיתונות לאחר הגשת בקשת הצו לפירוק ומועדי האסיפות.

סוג הפירוק והיקפו משפיע על עלות הפירוק

יש לציין כי כמות העלויות יתחלקו על פי סוג הפירוק והיקפה. כך שבעוד בחברה קטנה העלויות יהיו בהיקף קטן יותר, בחברה גדולה אשר דורשת ניהול משאבים ונכסים שונים יש לצפות כי ההיקף יהיה כנראה בהיקף גדול יותר של עלויות ניהול.

כמו כן סוג ההליך עצמו משפיע על מסגרת העלויות הנלוות. כך למשל במקרה של הליך פירוק חברה מרצון מתייתר הצורך לשלם את האגרה לרשם החברות, והעלויות היחידות מסתכמות בעלות שכר הטרחה של העו"ד או המפרק.

עלות פרסום שתי ההודעות ברשומות כוללות כ-240 ₪ לא כולל משלוחים לרשם החברות ולרשומות.

פטור מאגרה לחברה בפירוק מרצון

על פי תקנות החברות (אגרות) ניתן לבקש פטור מאגרה לחברה שהפסיקה את פעילותה העסקית בתנאי שהיא נמצאת בהליך של פירוק מרצון (ולא בהליך של פירוק כפוי על ידי בית המשפט). ההליכים הדרושים לשם הגשת הבקשה הינם:

א.       הגשת תצהיר אי פעילות לרשם המעיד מטעם הדירקטורים כי החברה הפסיקה את פעילותה העסקית וכי אינה מנהלת חשבונות בנק כלשהם. תצהיר זה ילווה בדרך כלל באישור מקורי מנציבות מס הכנסה על אי פתיחת/סגירת תיק במועד המצוין, וכן אישור מקורי מרשויות המע"מ המעיד כי החברה לא נרשמה כחייבת במס על פי החוק או שרישומה בוטל.

ב.       במידה והחברה אינה יכולה להמציא את האישורים שפורטו בסעיף א', ניתן להגיש לרשם את התצהיר בליווי אישור מקורי של רואה חשבון מבקר של החברה המאשר כי החברה הפסיקה את פעילותה העסקית יחד עם אישורי מס. הדו"ח יוגש בצירוף העתק מהדו"חות של מס הכנסה עבור כל שנה שבה מבוקש הפטור.

חשוב לציין כי ע פי תקנות החברות (אגרות) הפטור לתשלום האגרה יחול רק על אגרות שנתיות שטרם שלומו. כמו כן חשוב לציין כי את כל מכלול המסמכים שפורטו לעיל לשם הגשת הבקשה יש להגיש רק עם הגשתו של הדו"ח הסופי של מפרק החברה ולא לפני כן.

הליך פירוק חברה כולל בתוכו עלויות שונות המורכבות בעיקר משכר טרחת עורך דין ומפרק המנהלים את הליך הפירוק מול הגורמים השונים, וכן עלויות משנה נלוות ההכרחיות לשם ביצוע ההליך כדוגמת פרסום ברשומות, תשלום אגרות, משלוחים והודעות לבית המשפט וכיוצ"ב. כמו כן במקרים של הליך פירוק מרצון היקף העלויות יכול להיות נמוך יותר ואף ניתן במקרים מסוימים להגיש בקשה לפטור מאגרה עבור החברה המבקשת.

כמה עולה לפרק חברה?

תוכן עניינים

למצוא כל שירות לקוחות בקליק

תגידו, לא נמאס לכם לשוטט ברחבי האינטרנט רק בשביל למצוא מספר טלפון של שירות לקוחות עדיקה או כתובת סניף של רשת מסעדות מקומי? לא הייתם

מחשבון ביטוח חיים

כיום ניתן למצוא בישראל מגוון רחב של ביטוחים המוצעים לאזרחים. אחד הביטוחים החשובים ביותר לאזרחים רבים הוא ביטוח בריאות. ככל שמתבגרים, הבריאות ומערכת החיסון חלשות

פירוק חברה

הכירו את החשבונית הפיקטיבית

על פי החוק בישראל, כל עסקה שבה מתבצעת טרנזאקציה כספית היא עסקה המחייבת הפקת חשבונית מס על הסכום שלה. גם כאשר מדובר על החלפת מוצרים

פירוק חברה עם חובות

פירוק חברה עם חובות

פירוק חברה עם חובות היא חברה אשר נמצאת בתהליך של חדלות פירעון, כאשר אין באפשרות החברה לשלם את חובותיה לעובדי החברה, לספקים השונים, לבנקים וכן

פירוק חברה בעמ

פירוק חברה בע"מ

פירוק חברה בע"מ הינו תהליך בו נמחק ומחוסל תאגיד שהוקם על פי חוק. הסיבות לפירוק חברה משתנות, אך מה שקריטי לנו לדעת הוא האם מדובר

פירוק חברה מרצון מקוון

פירוק חברה מרצון מקוון

תהליך פירוק חברה מרצון מקוון מיועד לפירוק חברה שאינו דורש התערבות של בית המשפט, משמע פירוק חברה כפוי. בתהליך מקוון אנו חוסכים זמן יקר לבעלי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודותינו

החברה המובילה בארץ לייעוץ, ליווי ומידע בכל התחומים הקשורים לפירוק חברות!

מעל ל10 שנות ניסיון בתחום ומאות לקוחות מרוצים, השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

חייג עכשיו! דילוג לתוכן