אל תתפשרו על מקצועיות, תנו למומחים שלנו לטפל בכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הבראת חברה – מה זה?

הבראת חברהבעולם העסקי המורכב והקשוח, חברות רבות נקלעות לקשיים ולמשברים שונים, אפילו החברות הכי מצליחות היום אולי היו בעבר בקשיים קיומיים ואולי יהיו במשבר משמעותי בעתיד, כך פועל העולם העסקי הדינמי והלא צפוי.

אך כמובן שלא כל חברה המגיעה לקשיים ואף למצבים קיצוניים של משברים עסקיים מתפרקת בסופו של דבר ונעלמת מן העולם. בתהליכים ארוכים ומורכבים חברות יכולות "להבריא" ולשפר את ביצועיהן.

אך מה בכלל הכוונה כאשר מדברים על הבראת חברה – מה זה כולל וכיצד זה מתבצע בפועל.

חברה אינה אורגניזם ביולוגי שניתן לרפא ממחלות כפי שניתן לרפא מחלות מבני אדם או חיות למשל, זה כמובן ברור. אך במובנים רבים ומטאפוריים חברה היא בהחלט אורגניזם פעיל. לכל חברה וארגון זהות תאגידית, מהות עסקית וארגונית והיבטים דינמיים של תפעול, מכירות, שוקי יעד, עובדים וכן הלאה. לכן בהחלט ניתן להבריא חברות ולהחזיר אותן למצב תפעולי ועסקי יעיל.

חברת אפל היא דוגמא לחברה שהייתה בקשיים ואף במשבר חמור, אך כולנו רואים לאילו גבהים היא הגיעה כיום ואת המהפכות הטכנולוגיות שהיא יצרה. בשוק הישראלי והעולמי יש אנשי עסקים המתמחים בהבראת חברות – על ידי רכישה של חברות בקשיים, הבראתן וגריפת הרווחים.

ישי דוידי, המנהל המצליח של קרן פימי הוא דוגמא קלאסית לאיש שניתן ממש לראות כאמן בתהליכי הבראת חברות.

חלופה לתהליכי פירוק

במקרים מסוימים, תהליך של הבראת חברה יכול להיות חלופה מועדפת ומוסכמת על פני פירוק וכינוס נכסים, כולל בהסכמת בית משפט ונושים כמובן. כאשר חברה עסקית מגיעה למצב של חדלות פירעון – היא לא יכולה לעמוד בהתחייבויות שלה – עומדות בפניה שתי אפשרויות כלליות: פירוק או הבראה.

בפירוק כל נכסי החברה נמכרים בניסיון לכסות כמה שיותר מהתחייבויותיה לנושים השונים. אך תהליך של הבראת חברה עשוי לאפשר גם החזר מלא של החובות (או חלקי במקרה של מחיקת חובות) וגם חזרה של החברה לפעילות עסקית יציבה ורווחית – מצב העדיף כמובן לעובדים, לקבלני משנה ולמשק המקומי בכלל.

הבראת חברות – תהליך ארגוני מורכב ועמוק

תהליך של הבראת חברה יכול להתקיים במסגרת ניהול הליכי חדלות פירעון של חברה, הוא יכול להתקיים אחרי שגורם חיצוני רוכש את החברה ונכסיה במטרה להבריא אותה והוא כמובן יכול להיעשות על ידיד החברה עצמה והרבה לפני ההגעה למצב הקיצוני של חדלות פירעון.

כאשר חברה נמצאת במסלול ישיר וברור אל עבר קשיים ומשברים פיננסיים ועסקיים, יש להתחיל בהקדם בתהליך הבראה על מנת להציל את החברה ואת כל ההיבטים הנלווים לכך.

בין אם משקיע חיצוני רוכש את החברה לצורך הבראתה ובין אם החברה עצמה נכנסת לתהליך מודע של הבראה, מדובר תמיד על תהליך ארגוני מורכב ועמוק, תהליך שעשוי בהחלט להיות קשה ולדרוש הקרבה ופשרות אך כזה שמהותו חזרה לצמיחה ולפעילות עסקית יעילה.

תהליך הבראת חברה יכול לכלול היבטים כגון החלפת שדרת הניהול בחברה, בחינת כל נושא המימון ופריסה מחודשת של הלוואות ופתרונות מימון, סגירה או מכירה של פעילויות הפסדיות או סניפים מפסידים, סגירה של פעילויות שאינן בבסיס הפעילות של החברה וא שאינן חלק מהזהות התאגידית הרלבנטית מבחינת ההנהלה וכיוצא באלו.

כמובן שלעיתים אין מנוס מפיטורים וסגירת אתרים במסגרת הבראת חברה. עם זאת, הבראת חברה אינה תהליך אסטרטגי בלבד או יישום של המלצות ייעוץ ארגוני, כאן המשבר עמוק וחריף יותר והצורך בשינויים הוא מהותי יותר. תהליך ההבראה הוא אסטרטגי וטקטי בו זמנית, כולל שינויים של "התמונה הכוללת" ברמת המאקרו ושינויים ברמה התפעולית וברמת המיקרו עד לרזולוציות הנמוכות ביותר.

הבראת חברה

תוכן עניינים

אודותינו

החברה המובילה בארץ לייעוץ, ליווי ומידע בכל התחומים הקשורים לפירוק חברות!

מעל ל10 שנות ניסיון בתחום ומאות לקוחות מרוצים, השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

ביטוח עסקים – הדבר הנכון לעשות

במהלך השנים, אנחנו משקיעים לא מעט כסף בעסק שלנו. אנחנו עושים את זה כבר בשלב ההקמה של העסק ובאופן טבעי לאורך השנים, זאת בשביל שנוכל

יתרונות וחסרונות של חשבונית ירוקה

חשבונית דיגיטלית היא מסמך אלקטרוני המכיל את המידע של חשבונית. זהו קובץ PDF או וורד שנוצר באמצעות מחשב.   מה היתרונות והחסרונות? היתרונות של סוג

איך אפשר להוזיל את הארנונה?

ארנונה היא מס המוטל על רכוש. הוא מוטל על ידי הממשלה על נדל"ן וקרקעות. חלק זה דן כיצד הופחתו מס רכוש בכמה מדינות בארה"ב. ארנונה

החזרי מס

מס הוא נושא אוניברסלי שכולם צריכים להתמודד איתו. מסיבה זו, חשוב לכל אדם לדעת כיצד להגיש את המיסים שלו בצורה נכונה. בחלק זה, נדון בחשיבות

איך להתחיל להשקיע נכון בבורסה

מעוניינים בשוק ההון אך לא מבינים בזה דבר? רוצים ללמוד עוד כיצד להשקיע בבורסה או לבחור בית השקעות מקצועי? כאן תקבלו את כל הידע שאתם

חייג עכשיו!